Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża

Biuletyn Informacji Publicznej

Karta Seniora Gminy Łomża

Program „Karta Seniora Gminy Łomża", został przyjęty uchwałą Nr VI/50/19

Rady Gminy Łomża z dnia 29 marca 2019 r. w sprawie wprowadzenia Programu „Karta Seniora Gminy Łomża". Karta Seniora, a właściwie „Karta Seniora Gminy Łomża”, to efekt programu który postawił sobie za cel działalność na rzecz osób po 60 roku życia oraz zachęcenia seniorów do aktywnego życia, udziału w kursach, korzystania z ofert kulturalnych i społecznych.

Gmina Łomża jako pierwsza gmina wiejska w województwie podlaskim wprowadza gminną Kartę Seniora, która to jest bezpłatna i bezterminowa. Każdy senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Kartę Seniora składając imienny wniosek w gminie.

         „Karta Seniora Gminy Łomża” wprowadza system zniżek oraz dodatkowych uprawnień, a jej posiadacze mają możliwość korzystania z szerokiego katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej, czy usługowej oferowanej przez gminę czy też inne podmioty z terenu gminy a także przez prywatnych przedsiębiorców. Obecnie w programie uczestniczy 22 podmioty z terenu gminy oraz miasta Łomża, z którymi Gmina Łomża ma podpisane porozumienie.

           Karta upoważnia do zniżek w punktach w tym m in. instytucjach kultury, usług optycznych, handlowych, zabiegów kosmetycznych, czy usług stacji paliw. To jednak nie wszystkie udogodnienia płynące z posiadania Karty Seniora. Pośród partnerów znajdują się m.in. ośrodek rekreacyjny np. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, instytucje kulturalne np. Kino Milenium, czy szkoły językowe.

Data powstania: czwartek, 16 kwi 2020 10:34
Data opublikowania: czwartek, 16 kwi 2020 10:37
Data edycji: czwartek, 16 kwi 2020 10:43
Opublikował(a): Agnieszka Krassowska
Zaakceptował(a): Agnieszka Krassowska
Artykuł był czytany: 551 razy
Ilość edycji: 1